Doğu Karadeniz Bölgesi nin en önemli ticaret ve kültür şehri olan Trabzon ilimizde mi yaşıyorsunuz? Bakır kap kacaklarıyla da ünlü olan Trabzon ili ve Trabzonlular el işlemelerine büyük önem vermektedirler. Günümüzün gelişmiş olan halıcılık sektöründe de işlemeli ve dikkat çekici motifler sizlerinde muhakkak ilgisini çekiyordur. Halıların bu göze hitap eden bayanların hatta bir kısım erkeklerin de beğenisini toplayan ilgi çekici yanlarının dışında; sağlığımızı kötü yönde etkileyen,hatta tehlike içine sokan yönlerini de göz önünde bulundurmalıyız. Örneğin astım gibi birçok alerjik hastalığa kirli halılar sebep olmaktadır.

Evlerimizde kullandığımız halılarımız belirli bir süre kullanıldıktan sonra zamanı geldiğinde iyice temizlenmek zorundadır. Birçoğumuz evlerimizde yaşlı aile bireyleri ve küçük çocuklarımızla bir arada yaşıyoruz, bizler ne kadar halılarımızın içine yerleşmiş olan kir ve tozlardan etkileniyorsak yaşlılarımız ve çocuklarımız bundan bir o kadar daha fazla etkilenmektedirler. Kendi yöntemlerimizle halılarımızı ne kadar temizlediğimizi düşünsek de, hatta üstten bakıldığında tertemiz gözüken halılarımız alt taraflarında kir, toz ve bakterileri barındırmaya devam eder. Oysaki halı yıkama tesislerine gönderilen halılar tam anlamıyla sıkı bir temizlikten geçer, gelişmiş makinelerde kaliteli halı yıkama şampuanlarıyla yıkanır ve bu temizlik halıların en derinlerine kadar nüfuz eder. Yıkama işleminden sonra da yine son sistem makinelerle sudan arıtılarak, kurutma işlemine tabi tutulur.

Eğer sizde Trabzon da yaşıyor ve halılarım eskisinden de temiz olsun hijyenik olsun diyorsanız bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olabilecek olan "haliyikamaturkiye.com" a tıklamalısınız. Sitemizde yer alan “Trabzon Halı Yıkama” bölümünden kendinize en uygun olan halı yıkama firmasını seçebilirsiniz. Firmalarımızın içinden seçtiğiniz herhangi bir adres size bu konuda en iyi şekilde yardımcı olacaktır, buna emin olabilirsiniz. Şayet ki Trabzonda yaşamıyorsanız sitemizin ana sayfasında sol kısımda bulunan illerimizden kendi bulunduğunuz ili seçerek firmalarımız hakkında ayrıntılı bilgiyi edinebilirsiniz.

Kaydır